Міжнародний тренінг «Моніторинг судових процесів» у м. Вільнюс, Литва

19-20 лютого 2013 року в м. Вільнюс, Литва пройшов міжнародний тренінг для правозахисників та юристів «Моніторинг судових рішень». Тренінг було організовано Організацією з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) та Мережею домів прав людини.

У тренінгу взяли участь активісти правозахисних організацій та ініціативних груп з України, Росії, Білорусі.

Україну представляли Українська Гельсінська спілка з прав людини та Вінницька обласна громадська правозахисна організація «Опора Вінниччини» в особі голови організації - Кадочнікова Андрія Олеговича.

Тренінг проводився експертами ОБСЄ (Ірина Урумова і Сергій Остафій) за підтримки департаменту верховенства права (керівник департаменту Бенджамін Моро), Фонду Будинків прав людини (Ані Тусвік Бонда) і Програми Мережі Будинків прав людини "Міжнародне право для захисту суспільних інтересів" (Людмила Ульяшина).

Учасники тренінгу набули практичних навичок з моніторингу судових процесів, а саме складання плану моніторингу, присутності в процесі і його фіксування технічними засобами, проведення інтерв'ю з учасниками процесу, доступу до закритих судових процесів.

Подібні моніторинги необхідні для виявлення категорії справ, у яких по відношенню до конкретної групи осіб або конкретних особам можливо виявити упередженість або дискримінацію при винесенні рішень, в порівнянні з іншими аналогічними рішеннями в кримінальних або адміністративних справах.    

Для нашої країни моніторинги судових процесів є актуальними для захисту таких прав людини як свобода зборів і асоціацій, свобода вираження поглядів, а також інших прав, стосовно яких правозахисниками фіксуються порушення з боку держави.

Одними з головних принципів моніторингу судових процесів є принципи законності, незалежності, неупередженості, об'єктивності, невтручання. Бездоганне дотримання даними принципам є запорукою легітимності й успіху моніторингу та його результатів.

ВОГПО «Опора Вінниччини» має намір застосовувати на практиці набутий досвід і при необхідності проводити моніторинг судових процесів у Вінницькій області.

 

 

GISMETEO: Погода по г.Винница Курс долара
Ми в соціальних мережах
     
Наші партнери
Українська Гельсінська спілка з прав людини