Відзначення Дня прав людини

 

День прав людини - міжнародне свято, що відзначається 10 грудня за пропозицією Генеральної асамблеї ООН, знаменуючи річницю ухвалення Асамблеєю Загальної декларації прав людини в 1948 році.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

07 грудня 2012 року в Києві у Великій конференц-залі Національної академії наук України відбулась конференція «Розвиток освіти у сфері прав людини в Україні», в рамках реалізації освітньої програми «Розуміємо права людини».

Участь у конференції прийняли представники недержавних організацій, органів державної влади, педагоги, науковці, журналісти, учасники освітніх заходів програми «Розуміємо права людини». Всього біля ста учасників.

 Вінниччину представили: Кадочніков Андрій – голова ради ВОГПО «Опора Вінниччини» та Мар’янчук Сергій – голова правління ГО «Молодіжна організація «СЛАВІС-ВІННИЦЯ».

Після  корисних виступів та презентацій учасники працювали в секціях відповідно до їх напряму роботи, а саме:

-    Навчання правам людини в системі офіційної освіти

Модератор: Олександр Войтенко

-    Навчання правам людини адвокатів та юристів

Модератор: Дар’я Свиридова

-   Освіта з прав людини для журналістів

Модератор: Костянтин Рєуцький

-    Неформальна освіта з прав людини для молоді

Модератор: Назар Боярський

-    Освіта з прав людини в діях на захист суспільних інтересів

Модератор: Олександра Матвійчук

-    Навчання правам людини в системі підготовки та перепідготовки кадрів органів внутрішніх справ та системи виконання покарань

Модератор: Володимир Бочаров-Туз

 

Під час роботи конференції  також учасниками обговорювалися та оцінювалися  існуючий  стан освіти в сфері прав людини в Україні. Учасники мали змогу  обмінятись  досвідом та інформацією щодо існуючих ефективних освітніх проектів, програм та інших ініціатив в сфері прав людини в Україні та за кордоном та не тільки отримати  навчально-методичні матеріали але і побачити  пересувну експозицію «Кожен має право знати про свої права» з 25 стендів, які розповідають про походження прав людини, людську гідність, основні ознаки прав людини, заборону дискримінації, критерії допустимості обмежень прав людини, демократію, правову державу та зміст стандартів окремих прав та свобод.

 

В період з 08 по 10 грудня Голова ВОГПО «Опора Вінниччини» Кадочніков Андрій прийняв участь у семінарі для адвокатів та юристів «Стандарти Конвенції з прав людини по відношенню до захисту від жорстокого поводження та ефективних заходів захисту від нього», що проводився в м. Чернігів Українською Гельсінською спілкою з прав людини в рамках міжнародного проекту «Навчання адвокатів та юристів правам людини».

Під час семінару 20 кращих адвокатів та юристів України, відібраних для участі у проекті «Навчання адвокатів та юристів правам людини», обговорювали основні проблеми захисту прав при зверненні до Європейського суду з прав людини та перспективи покращення стану захисту прав людини в Україні.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Під час семінару було розглянуто наступні теми:

- процедура подання скарги до Європейського суду і рух справи в суді, практичні аспекти комунікації з Європейським судом (Аркадій Бущенко)

- практичні заняття по складанню скарги. Обговорення реальних справ учасників (Аркадій Бущенко, Іван Ліщина)

- новий Кримінальний процесуальний кодекс: назустріч новим скаргам - право на справедливий суд - некримінальних аспект (Іван Ліщина)

- захист права власності в контексті статті 1 Протоколу 1 до Конвенції (Іван Ліщина)

Адвокатами та юристами було прийнято рішення створити робочу групу по узагальненню успішної української практики звернень до Європейського суду з прав людини, спільної роботи над складанням заяв до ЄСПЛ у особливо складних справах, а також розроблення методичних рекомендацій по зверненню до ЄСПЛ враховуючи національний досвід та особливості.

 

На завершення заходів по відзначенню Дня прав людини, ВОГПО «Опора Вінниччини» 11 грудня у м. Вінниця було проведено урочисте засідання Ради організації та круглий стіл, під час якого обговорювались перспективи співпраці в рамках міжнародних та національних проектів по захисту прав людини, а також прийнято рішення в наступному році розширити сферу дії організації від вирішення скарг на національному рівні до захисту прав людини шляхом допомоги у складання звернень до Європейського суду з прав людини та супроводу таких справ.

GISMETEO: Погода по г.Винница Курс долара
Ми в соціальних мережах
     
Наші партнери
Українська Гельсінська спілка з прав людини