Регіональна конференція «Свобода слова та асоціацій: Від теорії до практики»

29-30 вересня 2012 р., в м. Москва пройшла Регіональна конференція «Свобода слова та асоціацій: Від теорії до практики»

 

У конференції брали участь юристи та адвокати, що спеціалізуються в сфері захисту прав людини, представники України, Росії, Білорусі, Молдови та Азербайджану.

Конференція була організована Російським дослідницьким центром з прав людини спільно з Фондом Будинків з прав людини (Норвегія) в рамках програми «Міжнародне право в правозахисній діяльності», з метою обговорення ситуації в сфері захисту свободи слова та асоціацій на пострадянському просторі, обмінятися досвідом ведення подібних справ і найбільш успішними практиками.

Україну представляло 6 осіб, серед яких був і Голова ВОГПО «Опора Вінниччини» А.О. Кадочніков.

Під час конференції обговорювалися такі теми як свобода слова, свобода зібрань, свобода об'єднань: міжнародні стандарти та актуальні проблеми. Окремо, за участі співробітників Європейського суду з прав людини, були обговорені проблеми імплементації міжнародних стандартів правосуддя з питань свободи слова та асоціацій обговорення питань взаємодії правозахисників, ЗМІ, наукової спільноти та адвокатів у сфері надання правової допомоги, в тому числі жертвам порушення права на свободу слова , зібрань та асоціацій.

Учасники конференції ділилися і шукали шляхи вирішення проблем у сферах свободи слова та свободи асоціацій на прикладах своїх країн.

 Голова ВОГПО «Опора Вінниччини» Кадочніков А.О. під час свого виступу звернув увагу учасників конференції на спірний законопроект № 2450 «Про свободу мирних зібрань», а також потенційні ризики, які несе його прийняття.

По завершенню свого виступу, Кадочніков А.О. зазначив, що не дивлячись на те, що багато стандартів з прав людини в Україні дотримуються краще, ніж в інших країнах-учасницях конференції, є багато проблем у сфері захисту прав людини які потребують вирішення, а також загроза погіршення рівня захисту прав людини в майбутньому. Таким чином ситуація з правами людини в Україні потребує постійного і ретельного контролю з боку правозахисників.

За підсумками конференції було прийнято рішення продовжувати співробітництво у сфері захисту свободи слова та свободи асоціацій, а також налагоджувати обмін позитивним досвідом. Крім того було вирішено розширяти практику застосування міжнародних стандартів з прав людини при їх захисті на національному рівні.

GISMETEO: Погода по г.Винница Курс долара
Ми в соціальних мережах
     
Наші партнери
Українська Гельсінська спілка з прав людини