Проведення круглого столу до Дня Конституції України

       За ініціативою ВОГПО «Опора Вінниччини» Громадською радою при Вінницькій обласній раді та Громадською радою про Вінницькій обласній Державній адміністрації 27 червня 2012 року було проведено круглий стіл на тему: «Участь громадськості у конституційній реформі: актуальні проблеми та перспективи».

         Голова ВОГПО «Опора Вінниччини» Кадочніков А.О. виступив з ініціативою проведення тематичного круглого столу у зв’язку з тим, що Указом Президента України від17 травня 2012 року було затверджено Положення про Конституційну Асамблею та затверджено її склад. Метою роботи Конституційної Асамблеї є підготовка до конституційної модернізації. У відповідності до ч.4,5 п.4 зазначеного Положення, внесення змін до Конституції України здійснюватиметься за попереднім громадським обговоренням.

            Урочистий захід проходив у приміщенні великого читального залу  Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. К.А.Тімірязєва за сприяння її директора Морозової Н.І.

Круглий стіл відкрив Голова громадської ради  при Вінницькій обласній раді та при Вінницькій обласній Державній адміністрації Пилип Григорович Прудиус. У своїй промові він сказав, що реформування Конституції України є необхідним, а нова редакція Основного Закону має бути не декларативною, а такою, дію якої відчула б кожна людина.

         Круглий стіл проводив Кадочніков А.О., який під час свого виступу зазначив, що питання конституційної реформи є дуже глибоке і не одного дня, але треба починати вже зараз готувати пропозиції по внесенню змін до Основного Закону та обирати шляхи участі громадськості у діяльності Конституційної Асамблеї. Він також зазначив, що Конституція України  у новій редакції має відповідати інтересам громадянського суспільства, а тому громадськості потрібно займати активну позицію в питання конституційної реформи.

         Кадочніков А.О. також додав, що він з членами ВОГПО «Опора Вінниччини» будуть розробляти пропозиції по внесенню змін до Конституції України для подання на розгляд Конституційній Асамблеї.

         Також під час круглого столу виступив підприємець та громадський діяч Щетинін Сергій Михайлович, який під час своєї промови зокрема висловив думку про те, що в чинній редакції Конституції України є багато протиріч, проте виправити їх можливо і без створення Конституційної Асамблеї.

          Загалом під час круглого столу були озвучені такі напрями конституційної реформи  як реформа положень щодо судової системи, посилення контролю за виконавчою владою, усунення існуючих суперечностей та збереження основних соціально значимих положень в діючий редакції.

GISMETEO: Погода по г.Винница Курс долара
Ми в соціальних мережах
     
Наші партнери
Українська Гельсінська спілка з прав людини