Вінницька міська рада не підтримала ініціативу щодо захисту прав інвалідів

      20 червня 2012 року відбулося друге засідання конкурсної комісії Вінницької міської ради, щодо надання грантів на реалізацію громадських ініціатив, під головуванням Вінницького міського голови Д.Б. Гройсмана.

          ВОГПО «Опора Вінниччини» також подавала проект для участі у конкурсі громадських ініціатив. Проект мав назву «Самоадвокація прав осіб з інвалідністю».

         Метою даного проекту було проведення правозахисних тренінгів та видання методичного посібника по захисту прав осіб з інвалідністю, користуючись яким кожна людина з особливими потребами, не залежно від рівня освіти та соціального становища, могла б навчитись правильно відстоювати свої права, правильно писати листи та звернення, оскаржувати рішення, дії чи бездіяльність органів влади та місцевого самоврядування та отримати зразки відповідних звернень та скарг.

         Даний методичний посібник має розтлумачити шляхи відстоювання прав передбачених Законом України «Про звернення громадян», Законом України «Про доступ до публічної інформації», Законом України «Про безоплатну правову допомогу».

        

         Всього на участь у конкурсі, як було зазначено на початку конкурсу, було подано 12 проектів, які пройшли попередню експертизу на відповідність формальним вимогам конкурсу.

         Серед представлених проектів був лише один проект правозахисної організації спрямований на захист прав осіб з інвалідністю – проект ВОГПО «Опора Вінниччини» - «Самоадвокація прав осіб з інвалідністю».

        

Рішенням конкурсної комісії, гранти на реалізацію проектів було надано всім організаціям, крім правозахисного проекту ВОГПО «Опора Вінниччини». Таке рішення міської влади викликає по меншій мірі здивування та занепокоєння.

Враховуючи те, що проект нашої організації потребував найменшу суму коштів серед інших учасників, а саме 6 500 грн., відповідав всім формальним вимогам конкурсу, а також те, що членами комісії не було надано жодного суттєвого зауваження щодо суті проекту та не було пояснено причини відмови у наданні гранту, вважаємо, що рішення конкурсної комісії є необґрунтованим.       

            Окреме занепокоєння викликає те, що один із членів комісії, у вигляді зауваження вказував на присутність в проекті пункту про проведення анкетування серед цільової групи. Таке зауваження є вкрай дивним, оскільки анкетування є загальноприйнятною стадією реалізації багатьох проектів, що реалізуються в рамках загальноєвропейських програм, тому таке зауваження з боку члена комісії викликає сумнів в його компетентності та об’єктивності.

 

         Також під час конкурсу комісією порушувались положення Порядку про проведення конкурсу, а саме було розглянуто проект, який не було вчасно подано. Запропонований проект є соціально важливим та був підтриманий, проте така вибірковість викликає додаткові сумніви в об’єктивності роботи комісії.

        

         Не зважаючи на всі перепони, ВОГПО «Опора Вінниччини» буде реалізовувати проект «Самоадвокація прав осіб з інвалідністю» власними силами, адже для нас захист прав людини понад усе.

         Сподіваємось, що рішення конкурсної комісії Вінницької міської ради є прикрою помилкою, а не відображає ставлення міської влади до проблем захисту прав людини.

GISMETEO: Погода по г.Винница Курс долара
Ми в соціальних мережах
     
Наші партнери
Українська Гельсінська спілка з прав людини