Проведення Форуму громадських ініціатив та Міжнародного антикорупційного круглого столу

 

 У м. Вінниця, 18 травня 2012 року, відбувся Вінницький регіональний Форум громадських ініціатив. В рамках Форуму було проведено Міжнародний круглий стіл на тему «Залучення громадськості до запобігання і протидії корупції: український та міжнародний досвід», в якому прийняв участь Голова ВОГПО «Опора Вінниччини» А.О. Кадочніков.

                Форум громадських ініціатив, зібрав представників державних і громадських інституцій України та зарубіжних країн, міжнародних інвестиційних і донорських фондів, бізнесових структур. Крім того були присутні: делегації Польщі, Грузії, Молдови, Естонії, Німеччини; представники громадських організацій Вінниччини; депутати Вінницької обласної Ради, голови районних рад, окремі сільські, селищні, міські голови області;представники місцевих органів виконавчої влади – всього близько 500 осіб.

              Голова обласної ради Сергій Татусяк ознайомив аудиторію із кращими результатами спільного підходу влади та громадських об’єднань до розв’язання найболючіших проблем краю. Він, зокрема, наголосив, що Вінниччина першою в Україні взялася за написання стратегічних планів розвитку громад за участю мало не кожного їх жителя.

 

             Міжнародний круглий стіл на тему «Залучення громадськості до запобігання і протидії корупції: український та міжнародний досвід» провів голова обласної Ради Сергій Татусяк.

            Відкриваючи засідання круглого столу Сергій Татусяк зазначив, що не можливо не визнавати такого ганебного явища, як корупція в нашій країні, але зазначив, що тільки якщо всі громадяни долучаться до боротьби з корупцією, можливо буде досягти значного успіху в цьому напрямі.

           Серед досягнень Вінницької області на шляху боротьби із корупцією, Сергій Татусяк зазначив, що з 2010 року у Вінницькій області працює Єдина комплексна антикорупційна програма на 2010-2014 роки, яка є на даний момент єдиною регіональною програмою такого типу в Україні.

          Окремо було повідомлено, що незабаром почне працювати створений Антикорупційний інтернет-портал Вінниччини, користуючись яким, кожен громадянин зможе долучитись до боротьби із корупцією шляхом повідомлення окремих фактів та доручення до антикорупційних заходів.

         Також було наведено статистику вчинення корупційних діянь у Вінницькій області у 2011 році, а саме було порушено 30 кримінальних справ, 19 з яких вже знаходяться на стадії судового провадження, було складено 604 адміністративні протоколи за корупційні діяння, із них 323 особи було притягнуто до адміністративної відповідальності.

        Також було надано слово представникам Польщі, Молдови та Грузії, які розповіли про власний досвід та ефективні шляхи подолання корупції в своїх країнах.

        За підсумками Форуму громадських ініціатив, Радою ВОГПО «Опора Вінниччини» було проведено власний круглий стіл, за результатами якого було прийнято рішення в подальшому активно долучатись до антикорупційних заходів Вінниччини,  з використанням отриманої інформації та методичних матеріалів наданих закордонними партнерами.

GISMETEO: Погода по г.Винница Курс долара
Ми в соціальних мережах
     
Наші партнери
Українська Гельсінська спілка з прав людини