Відзначення Міжнародного дня боротьби за права інвалідів

Головою ВОГПО «Опора Вінниччини» було проведено правозахисні тренінги для осіб з інвалідністю до Міжнародного дня боротьби за права інвалідів, що відзначається щорічно 5 травня.

Під час правозахисних тренінгів Голова ВОГПО «Опора Вінниччини» Кадочніков А.О. розповів про порядок звернень, відстоювання своїх прав особами з інвалідністю у державних органах, порядок оскарження дій та бездіяльності посадових осіб, а також відповідав на питання щодо окремих прав інвалідів.

Питаннями що найбільш турбували учасників тренінгу, були питання щодо корумпованості та суб’єктивності працівників медико-соціальних експертних комісій та аморальність поведінки її окремих співробітників, відсутності достатнього рівня інформування про права та пільги для інвалідів та низький рівень соціальної захищеності.

Правозахисні тренінги проводились на базі Вінницького міжрегіонального центру професійної реабілітації інвалідів «Поділля» Міністерства соціальної політики України. Учасникам тренінгів було роздано інформаційні матеріали щодо користування інформаційно-правозахисним веб-порталом ВОГПО «Опора Вінниччини».

 

Міжнародний день боротьби за права інвалідів відзначається вже 20 років поспіль. Вперше 5 травня 1992 року люди з обмеженими можливостями з сімнадцяти країн, одночасно провели перший загальноєвропейський день боротьби за рівні права та проти дискримінації інвалідів.

Серед прав інвалідів, що найбільше порушуються в нашій країні можна виділити:

-                              право на освіту, нажаль дуже багато дітей-інвалідів не можуть отримати повноцінну освіту через відсутність відповідних навчальних умов;

-                              право на працевлаштування, в країні близько 40 відсотків інвалідів,навіть отримавши професію, що дозволяє працювати з інвалідністю, не можуть знайти роботу.

-                              право на доступну інфраструктуру та транспорт, в містах України вулиці, заклади  та транспорт не відповідають вимогам безбар’єрності.

 

Права осіб з інвалідністю були закріплені у таких міжнародно-правових актах як Конвенція ООН про права інвалідів та Загальна декларація прав людини. З нормативно-правовими актами, що встановлюють та захищають права інвалідів на національному рівні можна ознайомитись у розділі «Інформація про права інвалідів» на цьому сайті.

GISMETEO: Погода по г.Винница Курс долара
Ми в соціальних мережах
     
Наші партнери
Українська Гельсінська спілка з прав людини