Порядок здійснення приватизації

 

1

 

 

Чи можна безоплатно приватизувати дві присадибні ділянки за одним цільовим призначенням?    

 

Трапляється, що молодший член родини стає власником двох будинків в одному селі чи селищі. Скажімо, один будинок він отримує у спадок, а інший – за договором дарування. Якщо родичі, що передали йому цю маєтність, не приватизували земельні ділянки під будинками, перед новим власником постає питання оформлення права власності на присадибні ділянки, на яких стоять ці будинки. Чи може він приватизувати ці ділянки безоплатно?

 

 

- Насамперед, яку площу людина може приватизувати безоплатно?

 

- Громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (тобто присадибної ділянки) у селах – не більше0,25 га, в селищах – не більше0,15 га, в містах – не більше0,10 га. Про це йдеться

у статті 121 Земельного кодексу.

 

-Чи може це бути дві ділянки або більше?

 

 -Частина 4 статті 116 Земельного кодексу визначає, що передача земельних ділянок безоплатно у власність громадян у межах норм, наведених вище, провадиться один раз по кожному виду використання. Тобто, якщо ви отримали безоплатно у власність присадибну ділянку із земель державної та комунальної власності в межах норм безоплатної приватизації, то вже не маєте права на повторну безоплатну приватизацію земельної ділянки з таким цільовим призначенням, в тому числі й у разі успадкування чи придбання жилого будинку.

 

-Тож що робити?

 

-Якщо ви отримали державний акт на право власності на присадибну ділянку (тобто ділянку для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд) шляхом безоплатної приватизації із земель державної власності, то іншу ділянку, на якій знаходиться будинок, отриманий на підставі цивільно-правової угоди, ви можете отримати в оренду чи викупити.

 

 

GISMETEO: Погода по г.Винница Курс долара
Ми в соціальних мережах
     
Наші партнери
Українська Гельсінська спілка з прав людини