Урочисті заходи з нагоди 15-ої річниці Конституції України

 1

В рамках відзначення 15 річниці прийняття Конституції України, Голову Ради ВОГПО «Опора Вінниччини» Кадочнікова А.О було запрошено до участі у ІІІ Форумі молодих юристів України, який проводився за ініціативи Координаційної ради молодих юристів України при Міністерстві юстиції України 24-25 червня 2011року в Міністерстві юстиції України.

Форум пройшов на дуже високому організаційному рівні, були запрошені відомі юристи в галузі конституційного права та видатні особи політико-правового життя держави.

Зокрема  Форум було проведено за участі: Міністра юстиції України Олександра  Володимировича  Лавриновича, першого президента України, керівника науково-експертної групи з підготовки Конституційної Асамблеї Леоніда Макаровича Кравчука , Голови Конституційного Суду України Анатолія Сергійовича Головіна , постійного представника Верховної Ради України у Конституційному Суді України Анатолія Олександровича Селіванова, директора Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України Юрія Сергійовича Шемшученка, директора Інституту законодавства Верховної Ради України Олександра Любимовича Копиленка, Голови Конституційного Суду України у відставці Івана Петровича Домбровського , судді Конституційного Суду України у відставці, завідувача кафедри державно-правових наук Національного університету «Києво-Могилянська академія» Миколи Івановича Козюбри , ректора вищого навчального закладу «Європейський університет» Івана Івановича Тимошенка, Координатора проектів ОБСЄ в Україні, пана посла Любомира Копая, президента всеукраїнської громадської організації «Асоціація українських правників», Голови Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі Василя Васильовича Костицького , а також інших провідних фахівців юридичної сфери.

Під час проведення Форуму склалася унікальна ситуація коли були присутні особи які приймали безпосередню участь у всіх стадіях конституційного процесу в Україні, зокрема ті, що писали текст Конституції України, ті, що приймали її, вносили зміни та скасовували рішення про внесення змін і нарешті особи, що приймають участь у підготовці Конституційної Асамблеї. Таким чином була можливість згадати як приймалась Конституція України та наскільки важливим був цей крок та обговорити шляхи та механізми конституційної модернізації.

 2

Форум відкрив привітальним словом Міністр юстиції України Лавринович Олександр Володимирович, він побажав учасникам Форуму плідної праці та успіхів у професійній сфері.

Олександр Володимирович у своєму виступі торкнувся питань проведення конституційної реформи, зокрема він зазначив - "Немає ніякої пожежі і бажання дуже швидко щось змінювати в Основному Законі", проте він також додав, що  Конституція має відповідати вимогам часу.

Щодо порядку здійснення конституційної реформи Міністр зазначив - "Мова йде про те, що очевидно потрібно зробити ті напрацювання, які були б підтримані переважною більшістю і реалізовані в спосіб, який передбачений основним законом".

Щодо проблемних моментів чинної Конституції України Олександр  Володимирович висловив таку думку - "З моєї суб’єктивної точки зору, найпроблемніші розділи Конституції - це судова влада і місцеве самоврядування".

 

             3

 Леонід Макарович Кравчук у своєму виступі звернув увагу на роботу щодо створення Конституційної Асамблеї метою діяльності якої буде підготовка правового підґрунтя для проведення конституційної реформи, а саме сказав – «На даний момент є проект створення Конституційної Асамблеї». Даний проект розробляється групою фахівців конституціоналістів на базі Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України. Восени цього року буду завершено розробку проекту створення Конституційної Асамблеї, проте саме її створення почнеться не раніше наступного року, повідомив Л.М. Кравчук.

 

 4

 

Виступив на Форумі також і Голова Конституційного Суду України Анатолій Сергійович Головін. Він також підкреслив важливість конституційної реформи зокрема зазначив таке – «Україні потрібна Конституція яка регулює реальне, щоденне життя країни».

           

           

 

Постійний представник Верховної Ради України у Конституційному Суді України Анатолій Олександрович  Селіванов, провідний розробник конституційних теорій, зокрема теорії конституційного правосуддя в Україні, під час виступу зосередив увагу на проблемі розподілу влад в Україні та проблемі співвідношення та взаємодії права і влади. Зокрема він висловив думку, що -  «Влада повинна бути правом, а не навпаки».  

            По завершенню виступу Анатолій Олександрович Селіванов презентував Голові ВОГПО «Опора Вінниччини» Кадочнікову Андрію Олеговичу на пам'ять про ІІІ Форум книгу «Питання теорії конституційного правосуддя в Україні» автором якої він являється. 

            5Приймав участь у Форумі також і Координатор проектів ОБСЄ в Україні, пан посол Любомир Копай. Під час виступу він сказав, що Україна має уважно підготуватись до конституційної реформи та не поспішати у її здійсненні. Крім того він сказав, що Україна  має зосередити свою увагу на здійсненні кодифікації виборчого законодавства найближчим часом.

 

   

    

  Виступив на Форумі також один із безпосередніх авторів чинної редакції Конституції України, Голова Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі Василь Васильович  Костицький.

            Під час виступу Василь Васильович висловив цікаву думку щодо юридично-правового визначення поняття конституція. Зокрема він сказав, що на його думку конституція це не основний закон, як прийнято казати, а право, суспільний договір.

           

По завершенню виступів учасників Форуму відбулася прес конференція під час якої Міністр юстиції України Лавринович О.В відповів на питання представників преси. Нажаль представників преси та питань у них було занадто багато та далеко не всі з них стосувались теми Форуму, таким чином вони фактично позбавили можливості учасників Форуму задати питання безпосередньо Міністру юстиції України.

 6     7

           

               Другий день Форуму проходив на базі «Європейського університету» в м. Києві. Голова Конституційного Суду України у відставці Іван Петрович Домбровський провів майстер-клас у вузькому колі учасників Форуму, під час якого зокрема були розглянуті правові шляхи та актуальні проблеми розгляду звернень до Конституційного Суду України фізичних осіб.

8 

 

GISMETEO: Погода по г.Винница Курс долара
Ми в соціальних мережах
     
Наші партнери
Українська Гельсінська спілка з прав людини